Köpek Modelli örgü Bere Yapımı

Köpek Modelli örgü Bere Yapımı
5 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 222 kez okundu.

Havalar malumunuz bugünlerde iyice soğumaya başladı,üzerimizdeki kıyafetlerin hem sayısı hemde kalınlığı doğal olarak artmaya başladı,bunların başındada bere’ler gelmekte.Birde işin içine çocuklarımız girdimi kesinlikle onların hasta olmaması için başlarını örtmemiz gerekir,bunuda en güzel bere’lerle sağlayabilirsiniz.Hem çocuğunuz beresi olsun hemde sevimli olsun istemezmisiniz?

Sizler için bu yazımızda köpek modelli bere yapımını anlatacağız.

Öncelik olarak şapkamızı örmeye başlıyoruz.Bunun için ise 90 ilmek olarak bir ters birde düz olarak örüyoruz. Bunun yanısıra kıvırıp ikiye katladığımızda ne kadar olmasını istiyorsanız o kadar lastik örün . Daha sonra bebeğinizin kafasının büyüklüğüne göre yani kafasını kapatacak şekilde düz şekilde örün ve büzmeye başlayın. Büzme tam olarak 8 ilmek örülüp 1 tane büzülerek bunu tüm sıra bitene kadar yapmanız gerekir. Bir sonraki sırada 7 ilmek örülüp 1 ilmek büzülür. İlmekler bittikten sonra dikerek birleştirelim.
Sıra geldi sevimli köpeğimizin kulağına.Kulaklarını yapmak için siyah bir iple 18 ilmek olarak başlayıp 15 cm kadar örebilirsiniz.Aynı işlemi beyaz ile de örün. 2 siyah , 2 beyaz olacak.
Siyah ile beyaz parçaları dikerken kulak ucuna ovallik vererek dikin.
Yaptığınız kulaklıkları şapkamıza dikiyoruz.Burun ve göz kısmına gelince onları sık iğne ile örebilirsiniz. Ağız kısmındaki işlemide zincir ile yaptıktan sonra dikin. Ek olarak isteğe bağlı şekilde kulak kısımlarında kumaş göz kısımlarında ise boncuk kullanabilirsiniz.

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git