Bebek Elde Nasıl Tutulur?

Bebek Elde Nasıl Tutulur?
26 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 7 kez okundu.

Bebekler sırt üstü yatar vaziyetteyken bebeği kaldırmak için koltuk altlarından tutmak suretiyle kaldırmalısınız. Bebekler henüz güçsüz olduklarından dolayı kaldırma esnasında başlarını tutamayacakları için başlarını sert bir şekilde arkaya doğru vurabilirler ,vurma sonucu boyunda bulunan sinir damarları zarar görebilir. Aynı zamanda kalça ve bacakların ağırlığı bebeğimizin belini arkaya doğru bükebilir. Bebeğimizin bu tehlikelere maruz kalmaması için sırtüstü yatan bebeğimizi kaldırırken ilk olarak bir elimizi ensesine yerleştirerek ensenin geriye gitmesini engelleriz . Diğer elimizide bebeğimizin kalça kısmına yerleştirerek ikinci tehlike olan kalça ve belin geriye gitmesini engellemiş oluruz. Bebeğimizi tutarken parmaklarımızı tamamen açık konuma getirmeliyiz ve tuttuğumuz bölge genişletilmeliki bebeğin bel kısmıda desteklenebilsin. Bunları yaptıktan sonra dikkatli ve yavaş bir şekilde bebeğin boynu geriye gitmeyecek şekilde kaldırılmalıdır.

Bebek Yüzü Yere Bakacak Şekilde Nasıl Taşınır?

Bebeğimiz sırt üstü yatar vaziyette iken ilk olarak yanına doğru çevirmeliyiz daha sonra ellerimizle parmaklarımızı açarak bebeğimizin göğüs kısmına yerleştirmeliyiz. Diğer elimizlede bebeğimizin kalçası tutarak yani kavrayarak yüzünü aşağı kısma döndürürüz. Bebeğe lazım olan pozisyon uygulanarak bebek yavaşça kaldırılır. Kucağınıza aldığınızda ise emzirme pozisyonu gibi baş kısmı ve gövdesi dirseğimizden itibaren tek kolumuzun üzerinde yatırabilirsiniz. Aynı zamand da kalça diğer elle desteklenmelidir.

Bebek Kucakta Karşıya Bakar Şekilde Nasıl Tutulur?

Bebek kucakta ve karşıya bakacak şekilde tutulmak istenirse,sırt kısmı taşıyan kişinin göğsüne dayalı bir pozisyonda bir elimizi bebeğin koltuk altından diğer bir el ise kalça kısmının alt bölgesinden tutmak suretiyle taşınabilir.

Bebek Arkaya Bakar Şekilde Nasıl Tutulur?

Bebeğin baş kısmı omuzdan yan tarafa bakar pozisyona getirilmelidir.Bir elimizle bebeğimizin sırt bölgesinden başını desteklemeliyiz diğer elimizle ise kalçasının arka bölgesinden bastırarmak suretiyle sağlıklı bir tutuş elde etmiş olursunuz.

Bebeği Kolda Taşımak Nasıl Olur?

Bebeğin baş tarafı dirseğimizin içinde kalacak pozisyonda ellerimizle kol ve bacaklarını bölgelerini sarmalamak suretiyle bebeğimizi güvenli birşekilde tutmuş oluruz.

Desteksiz Oturamayan Bebekler

Destek olmadan oturamayan bebeğinizi kucağınızda oturtmak için bebeğin sırt bölgesi kişiye dayalı pozisyonda koltuk altlarından tutarak bebeğin vücudundaki tüm ağırlığının bel kısmına yüklenmesini engellemiş oluruz.

 

Bu makalemizde bebeklerin sağlıklı ve güvenli bir şekilde nasıl tutulması gerektiğine dair bilgiler sunduk.Bebeklerimizin zarar görmemesi ve sağlıklı bir şekilde yaşayabilmesi için onlar hakkında gerekenleri öğrenmemiz gerekmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git