Bebek Odası Perde Modelleri

Bebek Odası Perde Modelleri
14 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 14 kez okundu.

Bebek odası düzenlenirken perde seçimi, mobilya ve halı satın alımından sonra gerçekleştirilmelidir. Bu sayede perdenin rengine ve modeline daha kolay bir şekilde karar verilir.

Bebek Odası Perde Modeli Seçimi

Bebek odaları için tasarlanan birçok perde çeşidi mevcut olmakla birlikte günümüzde ebeveynlerin tercihine göre özel temalı dikimler de yapılabiliyor. Stor, zebra veya tül perde seçenekleri, bebeğinizin odasında mükemmel bir dekorasyon tamamlayıcısı olacaktır.
Stor perdeler, açık renkte olursa gayet kullanışlıdır fakat yine de bebek odası için en uygun olanı zebra perdedir. Zebra modeli hem normal tül hem güneşlik görevindedir. Sadece mekanizma aşağı veya yukarı çekilerek iki şekilde de kullanılabilir. Tül perde tercih edilirse bir de fon perdeye ihtiyaç duyulur. Bu şekilde güzel bir görüntü elde edebilirsiniz. Fon perde yerine güneşlik görevi görecek olan kalın ve koyu renk perde tercih eden aileler de var.

zebra-perde

Gün Işığının Önemi

Bebeğiniz için gün ışığı D vitamini demektir. Bu nedenle perde seçerken, ürünün ışık geçiren ve zehirsiz üretilen kumaşlardan yapılmış olmasına dikkat ediniz.

Marka ve Hijyen

Ünlü markaların sunumlarında sık sık görülen desenli ve renkli zebra bebek odası perdesi modelleri de kullanımdaki rahatlığı ve hijyenik olması sebebi ile annelerin sıkça satın aldığı modeller arasında yer alıyor. Bilinen perde markalarının çoğu, bebek odası zebra perde imalatında perdelerin temizliğinde pratik olması açısından kendisini güneş ışınları ile temizleyen nano teknoloji ile üretilmiş stor ya da zebra bebek odası perdelerini piyasaya çıkarmıştır.

Renklerin Uyumu

Eskiden beri kızlar için pembe, erkekler için mavi seçilmesine rağmen artık birçok renk kombin edilip yeni, ilgi çekici ve modern tasarımlar yaratmak mümkündür. Renklerin uyumu ve bir bebek odasına hitap edecek şekilde bir temanın seçilmesi en önemli detaylardır. Bu sebeple fazla parlak ve canlı renkler yerine soft ve pastel renklerin seçilmesi hem bebeğin hem de odada zaman geçiren anne ve babanın kendilerini huzurlu, dinlenmiş hissetmelerini sağlaması açısından önemlidir.

curtain-baby

Son olarak, tüm bu detayları göz önünde bulundurarak alışverişe giderseniz, gerçekten de hem sağlık hem de hijyen açısından gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz perde çeşitleri olduğunu göreceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git