Bebek örgü bot yapılışı

Bebek örgü bot yapılışı
26 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 9 kez okundu.

2016’a giriş yaptığımız şu günlerde ocak ayınında girmesiyle birlikte kışa bi adım daha yaklaştık ve bebeklerimizin sağlığı bizler için bi o kadar daha arttı.Bebeklerimizin minicik ayakları üşümesin ve hasta olmasınlar diye hiç bir masrafı gözümüz görmüyor.Bizde sizlere hem havalı ve güzel görünümlü hemde çok ucuza yapabileceğiniz örme bebek botu nasıl yapılır onu anlatacağız.

Sizlerde çok pratik ve kolay bir şekilde bebeklerinize örme bebek botu yapabilirsiniz.Evlerinizde bebekleriniz yemek yerken,oyun oynarken hatta uyurken bile ayağını sımsıcak tutacak bu örme bebek botları ile adımlarını attıklarını soğuk zemini hissetmeyecekler. Gerekli malzemeler seçeceğiniz güzel yünlü bir ip ve güzel bir renk, örneğin kırmızı; sizde kırmızı bebek botu örmeye hemen başlayabilirsiniz.

kırmızı örme bebek botu

kırmızı örme bebek botu

 

Bebek botu örgüsü nasıl yapılır:

Öncelikle iki ayrı renk ‘te ip lazım taban rengi ve üstünün rengi ayrı olmalıdır. Yada tabanı ve üstü aynı renk yapmayabilirsiniz tamamen sizin zevkinize kalmış durumda. Tığımız 3 numara olmalı.örme bebek botumuza öncelikle taban kısmından başlıyoruz.

2016 Örme bebek botu

2016 Örme bebek botu

Taban kısmı için: 13 zincir çekerek başlıyoruz, tekli trabzan uygulayarak ikinci kısıma yani ikinci sıraya geçerken bir arttırma yapıyoruz, Aynı şekilde tekli trabzan ile geri dönüp arttırma ile dördüncü kısıma geldiğimizde ilmek kaydırma ile dördüncü sırayı bitirerip kesiyoruz.

Üst kısmı için: Birinci kısım için 52 sık iğne uygulayarak başlıyoruz. İkinci kısımda yani ikinci sırada 52 tekli trabzan ile devam ediyoruz. Üçüncü sırada ise 1 zincir çekip 2 sık iğne ardından bir eksiltme, 10 sık iğne, 2 tekli trabzan, 10 ikili trabzan, 10 eksiltme ardından 2 tekli trabzan, 10 sık iğne, 1 eksiltme ve 2 sık iğne ilmek kaydırma ile 3’üncü Sırayı bitiriyoruz. 4’üncü Sırada bir zincir çekip 2 tekli trabzan, 4 ikili trabzan, 4 eksiltme ardından 2 tekli trabzan ve 14 sık iğne, ilmek kaydırma.  5’inci Sıraya geldiğimizde 1 zincir, 13 sık iğne, 2 adet tekli trabzan, 3 adet ikili trabzan, 3 eksiltme, 2 adet tekli trabzan, 13 sık iğne ve ilmek kaydırma ile bitiş. 6’ıncı Sırada 2 zincir çekiyoruz ve 33 tekli trabzan yapıyoruz. Son 3 sırada 33 ikili trabzan yaparak bitiriyoruz. Kırmızı bebek botu yapılışı işte bu kadar kolay ve partik , bebek botumuzu bu şekilde tamamlamış olduk.

Bebek botu örgüsü nasıl yapılır

Bebek botu örgüsü nasıl yapılır

Süsleme için sizin zevkinize kalmış olarak kurdele vs süsleyebilirsiniz. Bebek botu örgüsü yapılışı modelini anlatmış olduk,bir dahaki yazımız için takipte kalınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git