Bebeklerde Ciddi Ateşin Belirtileri

Bebeklerde Ciddi Ateşin Belirtileri
23 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 21 kez okundu.

Bebeklerde ateş çok sık karşılaşılabilen bir durumdur. Ancak bebeğin ateşinin yüksek olması her zaman ciddi  bir rahatsızlık olduğunun göstergesi olmayabilir.

Ateşte yaş faktörü oldukça önemlidir. 3 aydan daha küçük bebeklerde ateşin yüksek olması daha ciddi bir durumdur.Eğer bebeğiniz 3 aydan küçük ve ateşi 38 derece ya da daha yüksekse hemen doktorunuzu aramalısınız. Bu bebeğinizde ciddi bir enfeksiyon ya da hastalık olduğunu gösterebilir ve kontrol edilmelidir. Bebeğiniz 3 aydan daha büyükse , en önemli şey bebeğinizin nasıl göründüğü ve davrandığıdır. Eğer iyi görünüyor ve sıvı alımıda iyiyse , ateşi 24 saatten daha uzun süre yüksek olmadığı sürece doktora gitmenize gerek olmayabilir.

Bebeğin davranışları da ateşin boyutunun ciddi boyutlarda olup olmadığı konusunda size fikir verebilir. Eğer bebeğiniz normal bir şekilde oynuyor ve beslenme konusunda sıkıntı çıkarmıyorsa, yüksek ateş alarm durumuna geçmenize sebep değildir.

İnsanlarda vücut sıcaklığının öğleden sonra ve akşamın erken saatlerinde yükseldiği ve gece yarısından sabahın erken saatlerine kadar düştüğüde unutulmalıdır.

Şu durumlarda hastaneye gitmenizde yarar vardır:

  • Bebeğiniz belirgin bir şekilde soluk ya da kızarmış ise.
  • Vücudunda açıklanamayan bir döküntü farkederseniz, Ki bu döküntüler ateş ile birleştiğinde daha ciddi bir hal alır.
  • Bebeğinizin nefes almasında sorluk çektiğini fark ederseniz. Daha hızlı nefes alıyorsa ya da nefes almak için çabalıyorsa.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git