Çocuk Odası Halı Modelleri

Çocuk Odası Halı Modelleri
27 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 5 kez okundu.

Çocukların odalarına halı seçerken dikkatli olunmasında fayda vardır. Çünkü odalarında zaman geçiren çocukların beğeneceği bir halı orada daha güzel vakit geçirmelerini sağlayacaktır.

Çocuk Odası Halısı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir

Çocukların odalarına alınacak olan halının teflon halı olması fayda sağlayacaktır. Çünkü teflon halılar üretim sırasında uygulanan özel bir yöntem sayesinde kirliliği ve tozları içerisine hapsetmez. Günlük temizlikler sırasında rahatlıkla temizlenebildiği için çocuklarınızın sağlığı açısından herhangi bir risk oluşturmaz oldukça hijyenik bir halı türüdür.

Çocuk odasına alınacak olan halının yumuşak bir dokuya sahip olması dikkat edilmesi gereken bir diğer unsurdur. Eğer alınan halı yumuşak bir dokuya sahip olursa çocukların yere daha sert düşmelerini engelleyerek daha az canlarının yanmasını sağlayacaktır. Bu nedenle yumuşak dokulu bir halı tercih edilmesinde fayda vardır.

haliii

Çocuk Odası Halısı Alınırken Nelerden Uzak Durulmalıdır

Çocuk odasına halı alırken kadife ve pelüş halılar kolay kolay tercih edilmemelidir. Dekorasyon olarak güzel duruyor olmasına rağmen bu halılar risk taşıyor. Bunun nedeni ise bu şekilde dokunmuş olan halıların temizliğinin daha zor olmasıdır. Bu tip halılar kirleri ve tozları içlerine hapsetmektedirler. Bu durumda çocukların sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir. Zamanlarının çocuğunu odalarında geçiren çocuklar için en yanlış halı seçimi kadife ve pelüş halılardır. Çocukların odalarına alınan halıların kolay temizleniyor olması ve tozları tutmuyor olması çok daha önemlidir.

Çocuk Odalarına Hangi Tür Halılar Tercih Edilmelidir

Çocukların zevklerine ya da oluşturacağınız odalara göre renkli, yapboz şeklinde farklı halı türleri tercih edilebilir. Bu durum size ve çocuğunuzun zevkine göre istediğiniz gibi yapılabilir. Ancak alacak olduğunuz halının hijyenik olması çok önemlidir. Modeli ya da deseni nasıl olursa olsun. Aldığınız halı teflon halı olmalıdır. Yani tozu ve kiri tutmayan rahatlıkla temizlenebilen halılar çocuklarınızın sağlığı için en doğru seçimdir.

yapboz

Çocuklarınızın odasına aldığınız halılar kadife ya da pelüş olmamalıdır. Ancak seçilen halılar yumuşak bir yapıya sahip olmalıdır. Çocuklar sürekli koşturmakta ve düşmektedir. Bu düşmelerin hızını biraz daha yavaşlatmak amacıyla çocukların odalarına yumuşak dokulu halılar tercih edilmesinde büyük fayda vardır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git