Dikişsiz boyunluk nasıl yapılır

Dikişsiz boyunluk nasıl yapılır
23 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 11 kez okundu.

Derya Baykal ‘ın 19.11.2015 tarihinde Dikişsiz Boyunluk yapımı ile alakalı olarak deyanın dünyası adlı programda detaylı olarak anlattı. Dikişsiz boyunluk hem erkekler tarafından hemde bayanlar tarafından kullanılabilicek güzel bir örgü modeli.

Özellikle bu kış günlerinde bizleri soğuktan koruyacağı gibi hastalıklara yakalanmamamız açısından önemli bir faktör.Dikişsiz boyunluk anlatımı anlatımını yapan Derya Baykal ve Sibel Kavaklıoğlu’na sizlerin huzurunda teşekkür ediyoruz.

Bu modelimizi misinalı şişle örülen bu model dikişsiz ve gayet başarılı. Ayrıca modelin diğer bir özelliğide uzun örüldüğünde kapşon olarakta kullanılabilmesi. Yürüyüş yaptığınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Nasıl örüldüğüne geçecek olursak,

Misinalı şişimizin boyu 1 metre olmalı sonrasında 85 ilmek ataraka başlıyoruz ve tersinden tığ yardımı ile her ilmekten alıp misinanın diğer ucuna takıyoruz. örme işlemini yaparken ilmekleri sonlandığında örme şeklinde tutup bir artırın ve bir dolayın akabinde yani sonrasında kesin.Bu işlemi boyunluk bitene dek devam ettirin. 1,5 yumak 40 cm olana kadar aynı sistemi kullanın. Kesim uygulamasına da yarım yumak kalacak onu daha sonra kullanacağız. Sırada boyunluğu kesme işlemi için ise 1., 2. ve 3. ilmeği örün 4. ve 5. ilmeği kesin. Boyunluk için yeniden şişe işlediğiniz 3 ilmeği takın işleyin ve 4-5 ilmeği kesin. Yapmış olduğunu bu uygulamayı ilmekler kesilip sonlanana kadar tekrar edin bu işlemleri uyguladıktan sonra dikişsiz boyunluğumuz artık boyunlarımızı sıcacık tutmaya hazır.
Aşağıda hazırlamış olduğumuz resim galerisinde nasıl yapıldığına dair resimli anlatım mevcut bunun yanısıra Deryanın Dünyası adlı programda dikişsiz boyunluk nasıl yapılır anlatımı aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Derya Baykal Dikişsiz boyunluk nasıl yapılır video anlatım

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git