Evde Bebek Minderi Yapımı

Evde Bebek Minderi Yapımı
27 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 4 kez okundu.

Hepimiz nostaljik minderlere bayılırız. Hele bir de bu minder küçük bir bebek içinse şirinlikten geçilmez. Bebek minderlerini hazır satın alabileceğimiz gibi evde kendimiz de yapabiliriz. Bunun için birkaç malzeme almamız gerek. İsterseniz görünüm olarak modern ve nostaljik tarzda nasıl yapıldığını birkaç  madde ile sıralayalım.

Evde bebek minderi yapımı (nostaljik)
Eğer nostaljik eski tarzda minderler eşyalar hoşunuza gidiyorsa bu tam size göredir. Öncelikle malzemelerimizi sayalım.
– Eski desenli bir parça(yama da olabilir)
– Pamuk
– İğne-iplik
– Nostaljik duran düğmeler
– Makas
* Önce minderinizi hazırlamalısınız. Eski desenli bir parçayı istediğiniz boyutlarda kesin. Kestiğiniz parça iki adet olmalıdır. Bu parçaları iğne iplik yardımıyla birbirine köşelerinden dikin. Bir tarafını açık bırakın. Açık kalan yerden bol miktarda pamuk dolduracağız. Pamuğumuzu da doldurduktan sonra açık kalan tarafı da dikin. Eğer dikiş makineniz varsa onu da kullanabilirsiniz. Şimdilik minderimiz kabataslak hazır. Sıra geldi süslemeye. Nostaljik olan düğmeleri alın ve minderin köşelerine ortasına ne sıklıkta istiyorsanız dikin. Sade bir görünüm istiyorsanız düğmeleri biraz daha az yoğunlukta kullanabilirsiniz. Düğmeleri alırken kalın olmamasına özen gösterin. Böylece bebek de rahatsız olmayacaktır.

Evde bebek minderi yapımı (modern)
Modern şık bir minder istiyorsanız malzemeler değişecektir. Tekrardan malzemeleri verip anlatmaya devam edelim
– İsteğe bağlı bir renkte parça (desenli veya sade olabilir)
– Kurdele
– Boncuk
– Makas
– İğne iplik
– Pamuk

Yine yukarıda anlattığımız şekilde bir minder hazırlayın. Minderi tamamladıktan sonra süsleme kısmına geçin. Aldığınız kurdeleyi istediğiniz modelde dikin. İster minder üzerinde şekiller oluşturun ister köşelerinden uzatın. Kurdelenin üzerine boncukları dikmeye başlayın. Dikkat etmeniz gereken bir husus boncukları sağlam dikmenizdir. Çünkü çocuk yanlışlıkla da olsa koparabilir. Boncuk işi de tamamsa minderiniz hazır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git