Evde Oyun Hamuru Nasıl Yapılır?

Evde Oyun Hamuru Nasıl Yapılır?
29 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 117 kez okundu.

Hemen hemen tüm çocukların eğlendiği bir o kadarda aslında faydalı şeyler öğrendiği şeylerden birisidir oyun hamurları.

Oyun hamurları çocuklarınızın Kas gelişimlerinden , zihin gelişimlerine kadar birçok faydası olan yararlı ve eğlencelidir.Fakat dışarıda satılan bir çok oyun hamurunun içerisinde kimyasal vs içerikler içeriyor olabilir buda çocuklarımıza ciddi derecede ileriye yönelik hasarlar oluşturabilir.Bu sebepten çocuklarımızı korumak adına sizler için evde oyun hamuru hazırlayabilmeniz için püf noktaları ve nasıl yapıldığına dair bilgi vereceğiz.

Evde oyun hamuru için Lazım olanlar;

  • 3 bardak un
  • çeyrek bardak tuz
  • 1 bardak su
  • çeşitli renklerde gıda boyası
  • 1 çorba kaşığı sıvı yağa

Evde Hamurumuzu hazırlamaya geçiyoruz ve 1 bardak suyun içerisinde un ve tuzumuzu karıştırarak eritiyoruz. Ununuzun kalitesi yada özüne göre değişebilir kulak memesi kıvamına gelmelidir gelmemesi halinde sulu yada kuru olması durumunda su veya un ilave edilerek kulak memesi kıvamı elde edilir.iyice yoğuruyoruz ve kulak memesi kıvamından sonra gıda boyası yanında  1 kaşık sıvı yağı koyaraktan tekrardan yoğurmaya devam ediyoruz.

Hamurumuzu kap veya torba içerisinde muhafaza ederekten saklayalım ve kullanalım.

Unutmayın çocuklarınızın sağlığı hepimiz için önemlidir,çocuklarınızın eğlenmesini isterken sağlıklarından olmasına neden olmayın.Aldığınız ürünlere dikkat edin ve mümkün mertebe kimyasal madde içermemesine dikkat ediniz.

 

Sağlıcakla kalınız.

 

Evde Oyun Hamuru Yapımı Video Anlatım

 

Evde Oyun Hamuru Yapımı Resimli Anlatım;

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git