Kar tanesi battaniye nasıl örülür? Video Anlatım

Kar tanesi battaniye nasıl örülür? Video Anlatım
19 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 20 kez okundu.

Bu battaniyemizde tığ ile bebek orlonu kullanılıp 6 zincir atarak battaniyemize başlayabiliriz. İlk sırada ikili tırabzan yapıyoruz ve arasında 2 zincir çekiyoruz. 6 adet bu biçimde tırabzan yapıyoruz ve göbeği dolduruyoruz. Kar tanemiz altıgen olduğu için 6 göz uyguluyoruz. üste yani yukarıya çıkışları 3 zincir ile uyguluyoruz. Her yuvaya ikili tırabzan ve iki zincir yine ikili tırabzan uyguluyoruz.

Boşlukların arasındaki geçişlerde ara kısımlarda zincir uygulamıyoruz. 3. sıra için 3 tane 3’lü tırabzan uyguluyoruz ve ara kısıma iki zincir çekiyoruz. Aşağıda belirtilen gibi yuvaların arasına zincir çekmiyoruz. 4. kısmı yani 4’üncü sırayıda aynı şeyleri uygulayarak devam edebilirsiniz. Bu kadar kolay ve pratik bir işlem sonucunda çok güzel bir battaniyeniz olacak

Sıra geldi kenar kısımlarına. 4 sıra bitimi akabinde öbür renk ipimize geçiyoruz ve sık iğne ile dolduruyoruz. Akabinde boşluk kısım geldiğinde bir adet ikili tırabzan uyguluyoruz ve bir alt kısımdaki boşluğa 3’lü tırabzan uyguluyor. Tekrar ikili tırabzan yaparak çıkıyoruz. Yaptığımız bu uygulama sayesinde kar taneniz ortaya çıkıcak. Birleşme kısmını tekrar tığ ile uyguluyorsunuz.

 

Kar tanesi battaniye nasıl örülür? Video Anlatım

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git