Kısa Panço Nasıl Yapılır – Videolu Anlatım

Kısa Panço Nasıl Yapılır – Videolu Anlatım
19 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 10 kez okundu.

Bugün kısa panço kap olarakta bilinen modeli sizler için tanıtacağız.Bu modelimizi gençler mesela montlarının üzerine bunu alıp çıkabilirler.

Lazım olan malzemeler Angora ip toplamda 3 kat angora 300 gr ip kullanacağız.şiş olarak 7 numara şiş kullanacağız.Başlarken öncelik olarak 74 ilmek atıyoruz,ilmek tamamlanınca modelimizi kurmaya başlıyoruz.

Saç örgüsü için 9 haraşo 6 sıra düz örüyoruz,aradada 2 ters,ajurnu örnek için ise 13 sıra düz uyguluyoruz.uzun saç örügüsü için ise 2 düz 1 ters yine 2 düz olarak uyguluyoruz.Minik saç örgüsü için ise 2+3 öreği uyguluyoruz ve 7 ilmek düz akabinde son olarak 23 ilmek haraşo uygulayaraktan panço modelimizi oluşturmaya başlıyoruz.

Uzun bir uygulama gibi görünmekte olup sanki zor bir model gibi görünebilir fakat aslında pratik ve kolay bir panço yapılışı uygulanıyor.

Pançomuzun çan modelini oluşturabilmek için ilk saç örgüsüne kadar ilerliyoruz ve dönüp aynı şekil yeniden örüyoruz.Bu stil aslında bi bakımada paspas modelini hatırlatıyor.Geri dönüşlerimizi ilkinde saç örgüsünden,ikinci defasında ajur yaptığımız kısımdan,üçüncü defa ise son saç örgüsünden yapıyoruz.Kafanız karışmasın diye aşağıdada video’lu anlatımı mevcut.

 

 

,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git