örgü Kulaklıklı Çocuk Beresi

örgü Kulaklıklı Çocuk Beresi
6 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 59 kez okundu.

Merhaba sayın cocukkiyafeti.net takpçileri,bu makalemizde sizlere kulaklıklı çocuk bere yapımıyla alakalı bilgilendirme yapacağız.ilk olarak kullanacağınız ipi ebruli olarak seçmenizi öneriyoruz,tabi yine sizin zevkinize bağlı olarak karar sizin. Beremize öncelik olarak kulak kısmından başlıyoruz.ilk olarak kulak kısımları için 7 ilmek ile startımızı veriyoruz ve her bir sıra için birer ilmek çoğaltıyoruz. Kesmeden şişte olacak şekilde 19 sıra olacak şekilde devam ediyoruz ve iki kulak içinde aynı sistemi uyguluyoruz.

Sonrasını aşağıdaki görselde görüldüğü gibi örüyoruz. Çocuğunuzun yaşına veya kafasına göre ölçü alarak örebilirsiniz. Fakat modelimizdeki 72 ilmekden sonra kesilmeye başlanıyor. Dediğimiz gibi çocuğunuzun kafasına göre siz ayarlayabilirsiniz ilmek sayısını. 72 ilmekten sonra beremizin ilmeklerini toplamda 6 eşit parçaya bölüyoruz ve 2’şer ilmek olarak kesiyoruz.Bir üst sıramızda 66 ilmek kalacak.Akabinde yani sonrasında gelecek sıralarda dahada azalacak.Sonrasında 6 ilmek kalır bu 6 ilmek toplanır ve kenarlarına sık iğne uygulanır.

Beremizin örgü kısmının bitmesiyle birlikte süslemesi veya ponpon yapıp dikme tamamen zevkinize bağlı olarak uygulayabilirsiniz. Yine isteğinize bağlı olarak bereye süsleme olarak farklı figürlerden düğme dikebilirsiniz.Kolay gelsin.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git