Tek Parça örgü Bebek Pantolonu

Tek Parça örgü Bebek Pantolonu
25 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 329 kez okundu.

Hanım dilendi bey beğendi modelini tatbik ederek yani uygulauarak bir sekizgen oluşturuyoruz. Bunun için ise orta kalınlıkta bir ip ya da bebek orlonu lazım olacak. Tığ kullanacağınız bu model gerçekten kolay ve paratik. Yeni doğan bebekler için öreceğiniz bu tek parça bebek pantolonu modelini dilediğiniz yaş aralığına uyarlamak sizin elinizde.Biraz daha büyüterekten diğer yaş aralığına uydurabilirsiniz.

 

Hanım dilendi bey beğendi modelinde bildiğiniz üzere 4 göz artırıyorduk ancak bu modelde sekiz göz artırıyoruz. İkili tırabzan uyguladığımız bu modelde her göz için 2 adet tırabzan artırıyoruz. Bu sebeple hoş ve güzel bir artış yapacağız. Tığ olarak 4 numara kullanabilirsiniz,yapacağımız bu model pantolon gerçekten çok yumuşak olacaktır.

 

Dilerseniz pantolon şeklinde ördükten sonra üst tarafı uzataraktan tulum modeline dönüştürebilirsiniz. Bizler sizlere pantolon model şeklini anlattık. Sekizgeni bitirmenizin akabinde parçayı ikiye katladığınızda ortaya güzel bir pantolon çıkacaktır. Dileğinize bağlı olarak pantolon kenarlarına şerit şeklinde geçirip büzdürebilirsiniz.

 

Tek Parçadan bebek Pantolonu Yapımı Video Anlatım

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git