Yeni Doğan Bebekler için Yelek Yapımı – Derya Baykal Videolu Anlatım

Yeni Doğan Bebekler için Yelek Yapımı – Derya Baykal Videolu Anlatım
14 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 26 kez okundu.

Hepimizin bildiği gibi yeni doğmuş bir bebeğin sağlığına daha çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Çocuklarımız uykusundan uyandığı andan itibaren yelekler onları sıcak tutuması için ve soğuk algınlığı vs gibi hastalıklardan korumak için birebirdir.Bunla ilgili ise Derya Baykal’ın programında detaylıca anlatılmış.

Yine hepimizin bidiği bebek orlonundan yapılan bu yeleklerin yağımı pratik ve kolay. Hem önleri düğmeli olmasından dolayı pratik ve kullanışlı olmasıda ayrı bir avantaj. Yeni doğan bebeklere yelek yapımı 40 ilmek ile başlanıyor.Tabi daha büyükler içinde aynı şekil modeli tatbik edebilirsiniz.

 

ilk yapmamız gerek yeni doğan bebek yelekleri için 40 ilmek atıp 5 sıra horoşa örüyoruz. Kenarlardan 7’şer ilmek bıraktıktan sonra düğme dikilecek kısımları ayarlıyoruz. Ortada kısımda kalan 26 ilmeğe istediğiniz modeli uygulayabilirsiniz.Tabi tamamen size kalmış isterseniz düz bile uygulayabilirsiniz. Görüntü olarak kare bir şekil olduktan sonra iki başından 12 ilmek bırakıp orta kısımdaki 16 ilmeği kafa kısmı için kesiyoruz.

Kafa kısmını regülasyon ettiketen yani ayarladıktan sonra ön kısıma uyguladığımız sistemi arka kısmada uyguluyoruz. Tamamen bu kadar kolay.Keyfinize ve zevkinize kalmış şekilde süsleme yapabilirsiniz

Videolu Anlatımını Daha Anlaşılır ve kolay Bir şekilde aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git