Yıldızlı Battaniye Nasıl Yapılır – Deryanın Dünyası

Yıldızlı Battaniye Nasıl Yapılır – Deryanın Dünyası
23 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 11 kez okundu.
Yıldızlı bebek battaniyesi

Yıldızlı bebek battaniyesi

Bu makalemizde sizlere yıldızlı battaniye nasıl yapılır onu anlatacağız.Bu modelde 3,5 numara tığ ve  bebek yünü kullanacağız.oldukça sıcak tutan bu battaniyenin hemen yapımına geçelim.

Modelimize ilk olarak göbek kısmından başlıyoruz ve 5 zincir çekiyoruz. Halka içerisini 4 defa 4 tane 3’lü tırabzan uygulayarak dolduruyoruz. 4’lü tırabzanların arasına 1 zincir çekiyoruz.

 

Aynı sistem ile üstüne çekerek devam edebilirsiniz. Her bir arttırma için aynı sıranın üzerine uyguluyoruz. Battaniye üzerine yapacağınız yıldızları iki boyutta yapabilirsiniz. ilk olarak ufak boyutlu yıldızı yapmak için 5 zincir çekerek içerisini 15 tane 3’lü tırabzan uygulayarak dolduruyoruz. 9 adet zincir çekiyoruz ve 3. zincirin dibinden sık iğne uyguluyoruz.Sonrasında İki adey çakma sık iğne, 2 adet ikili tırabzan, 3 adet 3’lü tırabzan uyguluyoruz ve yıldızın tek kanadını yapmış oluyoruz. Toplamda 5 tane bacağı olana kadar aynı şekilde devam ediyoruz.Büyük yıldız yapmak içinde 12 adet zincir uyguluyoruz. Yıldızları tamamladıktan sonra yapmış olduğumuz battaniyenin üzerine monte ederek uygulayabilirsiniz.

Artık soğuk havalarda sıcacık yıldızlı battaniyenizle ısınma keyfini yaşayabilirsiniz.

 

Deryanın dünyası adlı programdada ayrıyetten yıldızlı battaniye yapmıyla alakalı video anlatımı izleyerektende nasıl yapıldığına dair bilgi edinebilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git